Zachwyca pięknem surowej natury, a wodospady i rwące rzeki zapierają dech w piersiach. Wyrusz w przygodę po krainie fiordów, otoczonych pionowymi ścianami skalnych wzniesień, sięgających ponad tysiąc metrów wysokości.
Te dawne doliny lodowcowe, dziś zatopione są przez morze, którymi jeszcze 10 tys. lat temu spływały olbrzymie jęzory lodowcowe.
Z nami w ciągu dwóch lat masz szansę zdobyć dwa najdalej wysunięte na północ i południe przylądki na świecie!
Hurtigruten to legendarna linia promowa, wiodąca na północ wzdłuż zachodniego brzegu Norwegii. Jej tradycja sięga końca XIX wieku, kiedy pełniła głównie funkcję komunikacyjną. Obecnie podróż klimatycznym statkiem, na którym znajdują się m.in. restauracja i bar, to jedna z największych atrakcji turystycznych Norwegii.
Poczuj pęd mroźnego powietrza podczas jazdy na skuterze śnieżnym! To obowiązkowy punkt na liście atrakcji dla tych, którzy odwiedzają zatopione w śniegu tereny północnej Norwegii. Klimatu przejażdżki w delikatnym mroku nocy polarnej nie da się z niczym porównać!
Tromso nazywane „Wrotami Arktyki” to największe miasto północnej Norwegii. Fascynującym obiektem, którego nie można pominąć podczas zwiedzania jest Katedra Arktyczna. Powstała w 1965 roku według projektu Jan Inge Hovig, a inspiracją do jej budowy był tradycyjny namiot Saamów – laavu. Dzięki temu, że stoi tuż nad wodą, widoczna jest niemal z każdego punktu miasta.
Zorza polarna to jedno z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych zjawisk naturalnych na naszej planecie. Wizyta w Tromsø to nie tylko polowanie na zorzę ale także doskonała okazja na przejażdżkę i bliższe spotkanie z psami zaprzęgowymi. Ich obecność za kołem podbiegunowym to wielowiekowa tradycja. W psich zaprzęgach w Norwegii najczęściej uczestniczą husky syberyjskie, oraz alaskańskie malamuty. Psi zaprzęg potrafi poruszać się ze średnią prędkością ok. 30 km/h, a czasem nawet 50 km/h!.
Nordkapp obejmuje klif o wysokości 307 metrów z dużym płaskowyżem na szczycie, gdzie odwiedzający mogą zobaczyć słynny pomnik globusa.To najdalej na północ wysunięty punkt kontynentalnej Europy. Muzeum mieszczące się w Nordkapp opowiada o arktycznych łowcach-zbieraczach, wielorybnikach i rybakach, którzy w dawnych czasach żyli wokół Przylądka Północnego.
Dzikie renifery są bardzo płochliwe i małe szanse, że zobaczymy je z bliska. Znacznie łatwiej o to w Norwegii Północnej, gdzie 100% żyjących reniferów to zwierzęta udomowione, należące do pasterzy z ludu Saamów. Reniferów w regionie Finnmark jest ponad 100 tysięcy, czyli więcej niż ludzi.
Czerwony Krab Królewski to król skorupiaków. Żyje wzdłuż wybrzeża norweskiego, ale de facto pochodzi z południowej części Morza Barentsa.
Jest naprawdę gigantyczny i może urosnąć do 23 cm i ważyć aż 8 kg. W Norwegii pojawił się stosunkowo niedawno, po raz pierwszy został odłowiony w 1977 r. Wcześniej był znany głównie jako krab kamczacki. Został wpuszczony do fiordu murmańskiego przez sowieckich biologów w latach 60. Poławia się go od października do stycznia, wtedy jego pancerz zawiera najwięcej mięsa.
*Wymienione atrakcje są poglądowe i mogą ulec zmianie w finalnym programie wyjazdu.